JİNGLE NEDİR?

Jingle, [ Reklam Müziği, Cingıl, Cıngıl 🙂 ] reklamcılıkta ve diğer ticari kullanım alanları için kullanılan kısa bir şarkı veya melodidir. Jingle, bir ürün veya hizmetin ses markasıdır. Jingle, bir veya daha fazla kanca (hook) içerir ve bu, genellikle bir veya daha fazla reklam sloganının kullanılması yoluyla, reklamı yapılan ürün veya hizmeti açıkça tanıtan anlamına gelir. Televizyon, Radyo, Sosyal Medya mecralarında kullanır.

Bir Jingle vokalli veya vokalsiz olabilir, dış seslendirme içerebilir veya çeşitli efektler kullanılarak dinleyicinin ilgisi çekmesi amaçlanır.

Bir marka imajı oluşturmak veya sürdürmek için sadece Televizyon, Radyo, Sosyal Medya gibi medya mecralarının dışında, reklam dışı alanlarda da ( Multimedya Tanıtım Araçlarında, Toplantı, Seminer, Fuar, Şirket İçi Etkinlikler v.b.) kullanılabilirler. Jingle, ürün veya hizmetin uygun şekilde reklamını yapmak için şarkı sözlerinin değiştirildiği popüler şarkılardan oluşabildiği gibi, yeni bestelerle de oluşturulabilir.

Jingle çalışmaları sözlü veya sözsüz olarak hazırlanabilir. Genelde sözsüz çalışmalar dış sesler ile desteklenirken, bir jingle çalışmasının başarısı prodüksiyonun kalitesinin yanısıra, medya satın alma programının iyi planlanması, sürüdürülmesi ile hedef kitlesine ulaşır.


NEDEN JUST JİNGLE?

Just Jingle! ekibi, deneyimlidir, sizi anlar,fikir üretir, müşterisinin kazancı için çalışır.
Just Jingle! Tüm çalışmalarını tek çatı aldında, kendi ekip, ekipman ve kaynakları ile yaptığı için avantajlıdır.
Just Jingle! sadece müşterisine özel özgün müzikler üretir.
Just Jingle! ürünlerine münhasıran (tüm haklarıyla)  sahip olabilirsiniz, böylece telif ödemesinden korunmuş olursunuz.
Just Jingle! Uygun fiyatlarda, hızlı, kreatif çözümler üretir.